2016. október 7., péntek

Gősi Vali - Elmegyek síró, őszi fényben



Gősi Vali

Elmegyek síró, őszi fényben


Jöttem tavaszi serkenésben,
elmegyek síró, őszi fényben.
Fölöttem kaján ember-gépek,
avart taposva szétmetélnek.


Elmúlt életem - termő évek -,
madarak - lakta, széthullt fészkek
zuhannak szerte. Ág nyikordul,
jajongó törzsem életet koldul.


Hajnalra kelve úgysem élek,
rekviem szól majd, gyászos ének.
A fohász már hasztalan létemért,
fekete fátyolba borul az ég.


Rám hull az este végzetes csendje,
madarak ringnak lassú ütemre.
Elszenderülnék, de jaj, gyenge ágam
mellém hanyatlik halálra váltan.



„én úgy szeretnék élni, mint a fák” Révész Sándor

1 megjegyzés: