Gősi Vali
Elmegyek síró, őszi
fényben
Jöttem tavaszi serkenésben,
elmegyek síró, őszi fényben.
Fölöttem kaján ember-gépek,
avart taposva szétmetélnek.
Elmúlt életem - termő évek -,
madarak - lakta, széthullt fészkek
zuhannak szerte. Ág nyikordul,
jajongó törzsem életet koldul.
Hajnalra kelve úgysem élek,
rekviem szól majd, gyászos ének.
A fohász már hasztalan létemért,
fekete fátyolba borul az ég.
Rám hull az este végzetes csendje,
madarak ringnak lassú ütemre.
Elszenderülnék, de jaj, gyenge ágam
mellém hanyatlik halálra váltan.
elmegyek síró, őszi fényben.
Fölöttem kaján ember-gépek,
avart taposva szétmetélnek.
Elmúlt életem - termő évek -,
madarak - lakta, széthullt fészkek
zuhannak szerte. Ág nyikordul,
jajongó törzsem életet koldul.
Hajnalra kelve úgysem élek,
rekviem szól majd, gyászos ének.
A fohász már hasztalan létemért,
fekete fátyolba borul az ég.
Rám hull az este végzetes csendje,
madarak ringnak lassú ütemre.
Elszenderülnék, de jaj, gyenge ágam
mellém hanyatlik halálra váltan.
„én úgy szeretnék
élni, mint a fák” Révész Sándor

Köszönöm szépen a kedves, megtisztelő figyelmet.
VálaszTörlés